Chmielno – serce Kaszub

Chmielno to nietypowa nazwa miejscowości, za to na pewno mile kojarzona przez sympatyków takiego napoju alkoholowego, jakim jest piwo. O nazwie tej wielkiej turystycznej wsi krążą prawdziwe legendy – głównie próbują wyjaśnić jej pochodzenie. Stworzonych jak do tej pory zostało kilka wersji, ale co z tego jest prawdziwe i co jest naszym przysłowiowym ziarenkiem prawdy – prawdopodobnie sami będziemy musieli odpowiedzieć sobie na to pytanie.

Chmielno jest idealnym miejsce na wakacje, więc jeżeli wciąż do tej pory nie zastanawialiście się, jak spędzić swój urlop – to teraz już wiecie. Położone na Pomorzu, ze względu na swoją wyjątkowość nazywane jest również "Perełką Pomorza". Warto jak najszybciej zorientować się w kwestiach zakwaterowania w tej okolicy, ponieważ kwatery potrafią znikać jak kamfora – warianty noclegowe są rozważane przez wielu turystów, dlatego nie warto zostawiać wszystkiego na ostatnią chwilę. Baza noclegowa jest rozbudowywana i gwarantuje coraz więcej możliwości dla każdego przyjezdnego.

Okolica jest niesamowita, w końcu jesteśmy w środku samego Kaszubskiego Parku Krajobrazowego, więc jakże mogłoby być inaczej. Te piękne krajobrazy będą stanowiły świetny materiał na zdjęcia zarówno dla amatorskiego, jak i profesjonalnego fotografa. Chmielno znane jest z wyrobów ceramicznych – to warto jest mieć na uwadze, kiedy już się tu będzie. Kilka zakładów, jakie funkcjonują tutaj nawet od 10 pokoleń wstecz, umożliwiają nam lekcje pokazowe, które pozwolą bliżej zaznajomić się z procesem wytwarzania wyrobów garncarskich. Jeżeli jest to coś, czego do tej pory nie robiliście, na pewno warto spróbować!

Warto także pamiętać, że Chmielno to nieco inna zapewne kultura. Dlatego, przebywając w tej Perełce Pomorza pamiętajcie, by zwrócić uwagę na mowę tutejszych mieszkańców – być może wyłapiecie pewne istotne różnice, dotyczące przede wszystkim akcentu. Chmielno to szczególnie polecane miasto na letni wypoczynek, ale również poza sezonem turystycznym ma wiele do zaoferowania. Nie dajcie się zbyt długo kusić i pozwólcie zaprosić do tej przepięknej miejscowości.

Dodaj do zakładek permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>