Na urlop do Wisły!

Wisłę zdecydowana większość Polaków kojarzy przede wszystkim z Małyszem. I słusznie, gdyż to niewątpliwie rodzimy skoczek narciarski rozsławił tą położoną niedaleko Ustronia miejscowość. Wisła to jednak miasto oferujące odwiedzającym znacznie dłuższą listę atrakcji, niż tylko te związane z życiem znanego i lubianego sportowca. Do Wisły warto przyjechać zarówno latem, jak i zimą. Pierwsza opcja umożliwi dogodne zwiedzanie osobliwości regionu, pozwalając przy tym na swobodną eksploracje wyznaczonych w okolicy szlaków. Z kolei ferie zimowe to okres, kiedy miasto staje się jednym z najchętniej odwiedzanych ośrodków narciarskich Śląska. Przyjeżdżający tu amatorzy białego szaleństwa mogą korzystać z wielu alternatywnych tras zjazdowych o zróżnicowanym stopniu trudności. Dzięki temu Wisłę pokochają zarówno zaawansowani narciarze, jak i początkujący adepci tego popularnego sportu.

W Wiśle nie brak oczywiście pamiątek po Adamie Małyszu (więcej). Legenda polskich skoków narciarskich doczekała się postawionego w podziękowaniu za zasługi pomnika. Nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby nie fakt, że statuę wykonano z czekolady. Monument można zobaczyć w budynku lokalnego Domu Zdrojowego. Ogromna popularność wśród turystów pociągnęła za sobą rozwój infrastruktury. Odwiedzając miasto można mieć pewność, że znalezienie najlepszego spania (https://meteor-turystyka.pl/noclegi,wisla,0.html) nie będzie stanowiło problemu, a wysoka jakość usług hotelarskich zadowoli każdego odwiedzającego. Miejscowość zaprasza również doskonałą kuchnią powiązaną tematycznie z góralskim folklorem i tradycjami regionu.

Z miasta roztaczają się wspaniałe panoramy okolicy. Zachęcają one do wyruszenia w pieszą wędrówkę i odkrycia wprawiającej w zachwyt regionu. W Wiśle rozpoczyna się wiele oficjalnych szlaków PTTK, co czyni miejscowość wymarzoną bazą wypadową dla miłośników górskich wędrówek i tych, którzy chcieliby urozmaicić wczasy ciekawymi wycieczkami krajoznawczymi. Miasto posiada również kilka propozycji skierowanych do gości posiadających rowery. Przez osadę przebiegają trasy wyznaczone specjalnie z myślą o ruchu jednośladów, dlatego zdecydowanie warto zapakować na bagażnik niezbędny sprzęt i zdecydować się na zwiedzanie rejonu z nieco innej perspektywy. Rower pozwoli odwiedzić dużo ciekawych miejsc w krótkim czasie, co czyni go wartą rozważenia alternatywą dla turystyki pieszej.

Dodaj do zakładek permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>