Pare wskazówek dla aktywnych – Dębki

Jeśli ktoś nie lubi wypoczywać na samej plaży, na pewno poszukuje rozwiązań, pozwalających na aktywne spędzanie swojego wolnego czasu. Nie ma oczywiście ku temu żadnych przeszkód, szczególnie jeśli rezerwuje się wcześniej noclegi (➫Dębki) – ponieważ tutejsza baza noclegowa ma naprawdę wiele do zaoferowania. Zaczynając od ciekawych ścieżek turystycznych, aż po atrakcje kojarzące się ze sportami wodnymi.

Przede wszystkim przyjeżdżając do Dębek, które znajdują się bardzo blisko Półwyspu Helskiego, można liczyć na możliwość spływów kajakowych. Raczej nie będą to zbyt skomplikowane trasy, które miałyby trwać przynajmniej kilka dni. Jednak spokojnie można nastawić się na emocjonującą rozrywkę turystyczną. Przede wszystkim start zaczyna się przy jeziorze Żarnowieckim, a cała droga rozciąga się na długości zaledwie 7 kilometrów. Zatem jest to genialne rozwiązanie kierowane przede wszystkim do wczasowiczów, którzy siadają w kajaku po raz pierwszy.

Chociaż wielu osobom parki linowe kojarzą się przede wszystkim z dziećmi, to tak naprawdę w Dębkach, ma do zaoferowania zdecydowanie więcej. Spokojnie można spędzić tutaj cały dzień na torach przeszkód znajdujących się na różnych wysokościach. W takim razie na tego typu wspinaczki, przeprawy i zjazdy linowe, spokojnie można wybrać się z całą rodziną. Poszukując zdecydowanie więcej adrenaliny, można wybrać się na rejs szybką motorówką. Co prawda, atrakcja organizowana nie jest w Dębkach, ale w pobliskim Władysławowie, to jednak zwolennicy szczególnych emocji mogą poczuć szybką jazdę, a właściwie płynięcie po morskich falach, nawet z prędkością 120 kilometrów na godzinę.

Nie ma w tym nic dziwnego, że nieustannie rozwijają się nowe dyscypliny sportowe, a dokładniej formy aktywności fizycznych. Dlatego turyści nie powinni zdziwić się tym, że w Dębkach, proponowany jest SUP. Pływanie na stojąco po spokojnych akwenach, na specjalnie przygotowanej do tego desce. Oczywiście prawidłowa postawa wymaga stania na desce, jednak w każdej chwili można również na niej uklęknąć, a nawet się położyć. Cały czas rozwijają się zupełnie nowe techniki unoszenia się na wodzie. Jednak w Dębkach jest jedna z nielicznych baz wypożyczalni takiego sprzętu w całej Europie.

Dodaj do zakładek permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>