Zimowe atrakcje Puszczy Augustowskiej

Zima to czas, który większość osób kojarzy raczej z urlopem w górach niż w leśnych ostępach. Jednak organizatorzy turystyki w Puszczy Augustowskiej w ostatnim czasie coraz bardziej stawiają na zimowe atrakcje. Baza noclegowa, oprócz rzecz jasna pól namiotowych i kempingów, funkcjonuje cały rok i właściciele robią co mogą, żeby przyciągnąć gości także zimą. A zima w puszczy jest przepiękna i oferuje naprawdę niezapomniane przeżycia.
Przyjeżdżając tutaj w sezonie zimowym, z wielkim prawdopodobieństwem, możemy liczyć na fantastyczną śnieżną scenerię. Jako że tutejszy klimat należy do najsurowszego w naszym kraju, to kontynentalne, syberyjskie powietrze jest tutaj częstym gościem. Siarczyste mrozy i śnieżne zimy charakteryzują cały ten rejon Polski. Jeżeli mamy już wybrane dogodne noclegi, Puszcza Augustowska zapewni nam świetny wypoczynek. Piesze spacery po zaśnieżonych lasach to oczywiście tylko jedna z możliwości. Panują tutaj doskonałe warunki do uprawiania modnego ostatnio nordic walkingu, czyli wycieczek z kijkami. Możemy przemierzać bezludne o tej porze roku szlaki i napawać się pięknem przyrody. Jeżeli o poranku wybierzemy się na spacer, to mamy właściwie gwarancję, że będziemy mieli możliwość podejrzenia jednego z mieszkańców lasu, na przykład sarny czy jelenia.

Oprócz pieszych wypraw, bardzo popularne są tradycyjne na tych terenach, nocne kuligi. Sanie zaprzężone w konie, pochodnie i grzane wino rozgrzeją każdego. Kulig można oczywiście połączyć z biesiadą pod gołym niebem. Organizatorzy zadbają, żeby na leśnej polance czekało na nas ognisko z piekącym się na rożnie dzikiem. Jest to naprawdę niesamowite przeżycie i warto skorzystać z takiej możliwości. Przejażdżki saniami to oczywiście nie tylko nocne kuligi. Również za dnia możemy umówić się na taki sposób zwiedzania okolicy. W końcu kiedyś, podczas zimy, to właśnie sanie stanowiły podstawowy środek transportu. A jeżeli o środkach transportu mowa, to zimą, jeżeli jesteśmy tutaj ze sporym gronem znajomych, można zarezerwować sobie kurs Wigierską Kolejką Wąskotorową. Zamknięte, ogrzewane wagoniki i wspaniałe widoki znad zamarzniętych Wigier zachwycą każdego.

Każdy, kto nie był nigdy zimową porą w Puszczy Augustowskiej, powinien z tej możliwości skorzystać. To piękny okres, kiedy śnieżny puch pokrywa całą okolicę. Infrastruktura turystyczna również jest coraz lepiej przygotowana na przyjęcie zimowych gości. Atrakcji będziemy mieli na pewno pod dostatkiem.

Dodaj do zakładek permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>